Karekod Tarım Uygulaması

 

T.C. Yiyecek Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2017 senesinde başlatılan uygulama , depolama ve dağıtım, kullanım evrelerinin izlenebilir olması amaçlanmaktadır. Bu proje ile karekod sistemi‘ne geçilerekbitki koruma mahsulleri üretici/ithalatçı ve bayilerde bulunan stok ve raftaki mevcut bitki koruma mahsullerinin hangi tarihte, ne ölçüde ve kimden alındığı, bu mahsullerin hangi tarihte, ne ölçüde, kime ve hangi mahsulde kullanılmak üzere satıldığı bilgisi takip edilebilecek.

Karekod Yazılım İlaç Takip Sistemi projelerinde 35 senelik edinmiş olduğu deneyimler ile Bitki Koruma Mahsulleri üretici, ithalatçı ya da bayilerine anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Koruma Mahsulleri Takip Sistemi kapsamında verilen hizmetler:
– Akışkan mahsuller için karekod otomasyon modülü
– Şişe formunda yapım yapan istasyonlarda Inkjet teknolojisi ile yüksek nitelikte, süratli kodlama ve sonrasında hakimiyetini yapan donanım ile iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.
– Toz mahsuller için karekod otomasyon modülü
– Paket/poşet formunda yapım yapan istasyonlarda karekod kodlama ve hakimiyetini yapan donanım ile iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.
– Kutu/Palet Kodlama Modülü Manuel ve otomatik
– Kodlama sonrası kutu ve paletlerine etiketlenmesi için zorunlu teçhizatların sağlanması ile iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.
Depo Modülü
Depo yazılımı , toplama ve dağıtım süreçlerinde iş süreçlerinin takip edildiği ve Bakanlık tarafına bildirilmesini sağlayan yazılımdan oluşan modüldür.

Ayrıca Bitki Koruma Mahsulleri Karekod Takip Sistemi Kapsamında ikinci faz olarak nebat koruma cihazlarının kare kod sistemi ile takip edilmesi uygulaması yapılacaktır. Bu kapsamda mahsul bilgilerine ulaşım, mahsul takip, makine teftiş, hakimiyet ve raporlarına ulaşım olanağı sağlanacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir