Akbank Qr ile Ödeme ve Para Transferi

Akbank Qr ile Ödeme ve Para Transferi 

 • Akbank Mobil’i açın.
 • Uygulama açılış ekranında “QR ile transfer ve ödemeler”e tıklayın.
 • Telefonunuzun kamerası açılacak. POS cihazı üzerindeki QR kodu okutun.
 • Akbank Mobil’den onaylayarak ödemenizi yapın.
 • QR kod ile ödeme yapmak bu kadar basit.

 

QR ile Para Transferi

 • Akbank Mobil’i açın.
 • Akbank şifrenizi kullanarak giriş yapın.
 • Akbank Qr ile Ödeme ve Para Transferi
 • Transferler ve ödemeler menüsünden “Para gönder”e basın.
 • “Yeni kişi”ye tıklayıp “QR kod ile”yi seçin.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzun kamerası açılacak. Kameranızla para göndermek istediğiniz hesabın QR / kare kodunu okutun veya galeriden seçin. İşlem tamam.

*QR ile ödeme işlemlerinde tutar 500 TL ve üzerindeyse POS cihazına (TR karekod teknolojisi bulunan banka POS’u) kart şifresi girilmesi talep edilebilir.

*Akbank Mobil’den QR kod ile para çekme ve yatırma işlemleriniz için ortak QR teknolojisi bulunan tüm banka ATM’lerini kullanabilirsiniz. QR kod ile Akbank ATM’lerinden günlük ücretsiz para çekme limiti 5.000 TL’dir. Kaynak : https://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/qr-islemleri.aspx

Akbank Hakkında Genel Bilgi

Akbank Ne Zaman Kuruldu

Akbank, Türkiye merkezli bir bankadır ve ülkenin en büyük özel bankalarından biridir. Banka, 1948 yılında İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulmuştur. Temel amacı, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaktı. Günümüzde, Akbank Türkiye’nin en yüksek pazar değerine sahip şirketlerinden biri haline gelmiştir. Akbank kurulduğu yıllarda sadece İstanbul’da hizmet veriyordu. Ancak kısa bir süre içinde ülke genelinde hizmet vermeye başladı. Banka, 1950’li yıllarda Türkiye’nin ilk kredi kartı olan Axess’i piyasaya sürdü. Axess, bugün hala Türkiye’deki en popüler kredi kartlarından biridir.

1990’larda, Akbank Türkiye’deki özel bankaların öncülüğünde finansal liberalizasyon sürecinde önemli bir rol oynadı. Banka, 1993 yılında halka açıldı ve hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı. Bu aynı zamanda Türk bankacılık sektöründe gerçekleştirilen ilk halka arz oldu. Banka, 1994 yılında Amerikan Depository Receipts (ADR) programını hayata geçirdi ve yurt dışındaki yatırımcıların hisselerine yatırım yapmalarına olanak sağladı.

Akbank İştirakları

Akbank, bankacılık sektöründe liderlik pozisyonunu korumak ve hızla büyümek amacıyla 2000’li yıllarda agresif bir büyüme stratejisi uyguladı. Banka, Türkiye’deki en büyük bankalardan biri olan Yapı ve Kredi Bankası’nın yöneticilerinden bazılarını işe aldı ve bu sayede müşteri portföyünü genişletti. Ayrıca, 2012 yılında Türkiye’nin en büyük leasing şirketi olan AkLease’yi satın aldı.

Akbank, günümüzde birçok finansal hizmet sunmaktadır. Bunlar arasında bireysel bankacılık, kurumsal bankacılık, ödeme sistemleri, faktoring, leasing ve kredi kartı hizmetleri yer almaktadır. Akbank, yüksek teknolojili hizmetler sunarak müşterilerine modern ve kullanıcı dostu bir bankacılık deneyimi sağlamayı hedefliyor.

Sonuç olarak, Akbank Türk bankacılık sektöründe öncü bir konumdadır ve müşterilerine birçok finansal hizmet sunmaktadır. Banka, müşteri memnuniyetini sağlamak için teknolojik yeniliklerle birlikte modern bankacılık uygulamalarını kullanmaktadır. Özellikle Axess gibi yenilikçi ürünleri ile Türkiye’nin en popüler bankalarından biridir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir