Garanti Bankası Qr Sistemi Nasıl Çalışır

QR kod ile para çekme ve yatırma işlemlerinizi saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Garanti BBVA Mobil giriş sayfasında yer alan ATM’den Para Çek/Yatır adımı ile Garanti BBVA ATM’lerinden karta ihtiyaç duymadan para çekme ve yatırma işlemlerinizi QR kodla yapabilirsiniz.

Ayrıca ortak QR sayesinde ATM’den para çekme ve yatırma işlemlerinin tüm banka ATM’lerinden yapılması mümkün. Garanti BBVA Mobil ile başka banka ATM’lerinde yer alan QR kodu okutarak temassız ve saniyeler içerisinde işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda diğer banka müşterileri de Garanti BBVA ATM’lerini kullanarak QR ile para çekip yatırabilmektedir. QR ile para çekme/yatırma işlemlerinin yapılabilmesi için konum izninizin açık olması gerekmektedir.

Garanti Bankası QR İşlemleri

  • Garanti BBVA Mobil giriş sayfasında yer alan “ATM’den Para Çek/Yatır” adımıyla Garanti BBVA ATM’lerinden karta ihtiyaç duymadan para çekme ve yatırma işlemlerinizi QR kodla yapabilirsiniz. Üstelik ortak QR sayesinde diğer banka ATM’lerinden de QR ile para çekebilirsiniz.
  • Mobil bankacılık üzerinden para transferlerinizi IBAN girmeden QR kodla kolayca yapabilirsiniz.
  • Garanti BBVA Mobil giriş sayfasından hesabınıza ait QR kodu görüntüleyebilir, size para gönderecek kişilerle paylaşabilirsiniz.
  • Garanti BBVA Mobil’den QR ile para transferi işlemini Garanti BBVA veya başka banka hesaplarına rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için mobil bankacılık uygulamasına kamera kullanım izni vermeniz yeterli! İşleminiz, türüne göre Ürün ve Hizmet Ücretleri tablosunda açıklanan tutar ve oranlara göre ücretlendirilir. Ücretleri Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfasından görebilirsiniz.
  • QR kod sayesinde ödeme yaparken yanınızda kart taşımanıza gerek yok! Garanti BBVA Mobil’e, ortak QR üretebilen tüm banka POS’larında yer alan QR kodu okutarak hesap ve kartlarınızdan kolayca ödeme yapabilirsiniz.

*QR ile para çekme/yatırma işlemlerini yapabilmeniz için mobil uygulama konumunuza erişmelidir. Bunun için konum izninin açık olması gerekmektedir.

 

Kaynak: Garanti Bankası

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir